MEB'in ‘e-Soru’ bankasına rekor ilgi. 60 milyon 890 bin kez indirildi

indi

MEB'in ‘e-MEB, öğrencilerin akademik başarılarına destek olmak amacıyla hazırlanan e-Soru bankasındaki kazanım kavrama testleri ile değerlendirme sınavları, 60 milyon 890 bin kez indirildi.

Milli Eğitim Bakanlığından (MEB) yapılan açıklamaya göre, Talim Terbiye Kurulu Başkanlığının belirlediği kazanımlar, dersler ve ders saatleri çerçevesinde 5-12'nci sınıf kademelerindeki öğrenciler ile lise mezunları için hazırlanan kazanım kavrama testleri büyük ilgi gördü.

Kazanım kavrama testleri 55 milyon, değerlendirme sınavları ise 5 milyon 890 bin kez indirildi.     

MEB’in hazırladığı kazanım kavrama testleriyle değerlendirme sınavlarına, "http://odsgm.meb.gov.tr/kurslar" adresinden PDF formatında ücretsiz erişilebiliyor.     

Testler, ortaokul, lise ve mezun düzeylerinde hazırlanıyor   

Kazanım kavrama testleri ve değerlendirme sınavları, ortaokul ve lise düzeyindeki derslerden hazırlanıyor, lise son sınıf ve mezun grup düzeyinde de YGS ve LYS grupları biçiminde planlanıyor. Testlere ait model çözümlemeler, cevap anahtarıyla birlikte veriliyor.     

e-Soru bankası   

2016-2017 eğitim-öğretim yılı çalışmaları kapsamında, 87 farklı dersten üretilen toplam 45 bin sorudan 32 bin 328'i kazanım kavrama testleri için 5 bin 700 soru ise değerlendirme sınavları için kullanıldı.     

Kazanım kavrama testleri ve değerlendirme sınavları, ölçme niteliklerine uygun soru üretme amacıyla hazırlanıyor. Sorular, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullardaki öğretmenlerce oluşturulurken, ölçme-değerlendirme uzmanı ve branş akademisyenlerinin onayı alındıktan sonra e-Soru bankasına yükleniyor.

 

14 bin öğretmen adayının sınav sonuçları açıklandı

image

14 bin aday öğretmenin sınav sonuçları açıklandı. Sonuçlar MEBBİS Aday Öğretmen MoMilli Eğitim Bakanlığınca (MEB), geçen yılın şubat ayında ataması yapılan 14 bin öğretmen adayının ​sınav sonuçları açıklandı.


MEB'in internet sitesinden yapılan duyuruda, aday öğretmenlere 81 ilde 19 Mart tarihinde yazılı, 21 Mart 2016 – 15 Nisan 2016 tarihleri arasında da sözlü sınav yapıldığı hatırlatıldı.

Buna göre, aday öğretmenler sınav sonuçlarını MEBBİS Aday Öğretmen Modülü aday bilgileri bölümünden öğrenebilecek.dülü aday bilgileri bölümünden öğrenebilecek

 

 

Künye

Künye

Sahibi ve Sorumlu Yazı İşleri Müdürü
LVG Medya Pazarlama A.Ş Adına
Hakan Köker

İletişim
Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Adres: Atatürk Cd. M.Semih Rüstem İşmerkezi B Blok Kat:5
Seyhan/ADANA