MEB Müsteşarı Yusuf Tekin, Londra’da Dünya Eğitim Forumu’na katıldı

londra 4

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ve beraberindeki heyet, Londra’da düzenlenen Dünya Eğitim Forumu’na katıldı.

Millî Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Yusuf Tekin ve beraberindeki heyet, Londra’da düzenlenen ve dünyanın birçok ülkesinden eğitim bakanının bir araya gelmesiyle eğitimde karşılaşılan zorluklar ve fırsatların değerlendirildiği Dünya Eğitim Forumu’na katıldı. Forum’da dünyanın çeşitli yerlerinden konuşmacıların katıldığı genel toplantılar ve belirli konulara odaklanılan özel grup toplantıları yapıldı. Ocak ayı içerisinde yapılan forum için her yıl farklı bir tema belirleniyor. 2018 yılının teması ise “Öğrencileri başarıya hazırlama: düşünme, yapma, refah ve öğrenme” olarak belirlendi.

Müsteşar Tekin, dünyanın birçok ülkesinden eğitim bakanlarının yanı sıra üst düzey yöneticilerin bir araya geldiği forumda Arjantin Eğitim Bakan Yardımcısı Maria de las Mercedes Miguel ile ikili bir görüşme gerçekleştirdi. İkili görüşmede Arjantin´in dönem başkanlığı esnasında G20´nin gündemine getirdiği eğitimde iş birliği hususunda görüş alışverişinde bulunuldu.

Müsteşar Tekin programı kapsamında, lisansüstü eğitim yapmak üzere yurtdışına gönderilen öğrencilerin yanı sıra Türkçe ve Türk Kültürü öğretmenleriyle de bir araya geldi.