Filiz Erdoğan’ın “Kıyısını Arayan Deniz" şiir kitabı tanıtıldı

sirrEdebiyat Öğretmeni Filiz Erdoğan (Karadağ)’ın şiir kitabının tanıtımı ile kitabın kapak resmini çizen Ressam Özlem Kireçoğlu Yavuz'un resim sergisinin açılışı yapıldı

Ankara Yenimahalle Nazım Hikmet Kültür Merkezi'nde "Kıyısını Arayan Deniz" isimli şiir kitabının tanıtımı gerçekleştirildi. Daha sonra sergi salonunda yer alan "Başımızın Üstünde Yerin Var" resim sergisi açıldı.

Şiir kitabının yazarı Filiz Erdoğan, “Hayatın kendisi aramaktır. Aramak da bulmak kadar değerlidir. Zaman herkesin içinde dolup taşan denizler biriktiriyor ve her deniz, bir kıyının derdinde.  O nedenle bu ilk kitabımın adını ‘Kıyısını Arayan Deniz’ koydum.” dedi.
Ressam Özlem Kireçoğlu Yavuz da: “Kadınlarımın başlarına nesneler, şehirler, canlılar çiziyorum. Kadınların, başlarına gelen ve gelecek olan her şeyi sabırla, dirençle, umutla ve nahiflikle karşıladığına/karşılayacağına inanıyorum. Bu nedenle bu resimler serime ‘Başımın Üstünde Yerin Var’ ismini verdim.” Şeklinde açıklamada bulundu.
Yazar Filiz Erdoğan (Karadağ) ve Özlem Kireçoğlu Yavuz, şiir ve resim sanatlarını buluşturdukları etkinliklerini, özellikle 24 Kasım Öğretmenler Günü ve 25 Kasım Kadına Şiddete Hayır Günü’nün, altı defalarca çizilmesi gereken öneminden yola çıkarak bu haftaya denk getirmeyi planladıklarını ve bu iki özel günde iki kadın öğretmen dayanışması gerçekleştirdiklerini belirtti.
Serginin açılışına çok sayıda sanatsever katıldı.